17:00 Rochdale- -?:? Tottenham Hotspur
Francia - Ligue 1
15:00 Nice- -?:? Nantes
17:00 Lille- -?:? Lyon
21:00 Marseille- -?:? Bordeaux
Germania - 1. Bundesliga
15:30 Augsburg- -?:? VfB Stuttgart
18:00 Borussia Moenchengladbach- -?:? Borussia Dortmund
Italia - Serie A
12:30 Torino- -?:? Juventus
15:00 Benevento- -?:? Crotone
15:00 Bologna- -?:? Sassuolo
15:00 SSC Napoli- -?:? SPAL 2013
18:00 Atalanta- -?:? Fiorentina
20:45 AC Milan- -?:? Sampdoria
Olanda - Eredivisie
12:30 Roda JC Kerkrade- -?:? FC Utrecht
14:30 Feyenoord- -?:? Heracles
14:30 FC Twente- -?:? Sparta Rotterdam
16:45 PEC Zwolle- -?:? Ajax
Portogallo - Primeira Liga
17:00 Moreirense- -?:? Chaves
17:00 Vitoria de Setubal- -?:? Pacos de Ferreira
19:00 FC Porto- -?:? Rio Ave
21:15 Vitoria de Guimaraes- -?:? Braga
Spagna - Primera Division
12:00 Real Sociedad- -?:? Levante
16:15 Atletico Madrid- -?:? Athletic Bilbao
18:30 Espanyol- -?:? Villarreal
20:45 Real Betis- -?:? Real Madrid
Argentina - Superliga
01:3043' Rosario Central2:0Olimpo
21:00 San Martin San Juan- -?:? Talleres
21:00 Arsenal Sarandi- -?:? Huracan
23:15 River Plate- -?:? Godoy Cruz
Austria - Bundesliga
16:30 Salzburg- -?:? SKN St. Poelten
Belgio - First Division A
14:30 Gent- -?:? KV Mechelen
18:00 Sporting Charleroi- -?:? Standard Liege
20:00 Royal Excel Mouscron- -?:? Waasland-Beveren
Bulgaria - First Professional League
11:30 Lokomotiv Plovdiv- -?:? Pirin Blagoevgrad
14:00 Ludogorets Razgrad- -?:? Slavia Sofia
16:30 Levski Sofia- -?:? Botev Plovdiv
Croazia - 1. Division
15:00 Dinamo Zagreb- -?:? Hajduk Split
17:00 Slaven- -?:? Cibalia
Repubblica ceca - 1. Division
16:00 Sigma Olomouc- -?:? Viktoria Plzen
18:00 Sparta Prague- -?:? Slovan Liberec
Danimarca - Superligaen
12:00 FC Helsingoer- -?:? AC Horsens
14:00 Randers FC- -?:? Hobro
16:00 FC Midtjylland- -?:? FC Koebenhavn
18:00 AaB- -?:? Broendby IF
Inghilterra - Championship
13:00 Norwich City- -?:? Ipswich Town
17:30 Leeds United- -?:? Bristol City
Germania - 2. Bundesliga
13:30 Eintracht Braunschweig- -?:? Union Berlin
13:30 Dynamo Dresden- -?:? Jahn Regensburg
13:30 Nuernberg- -?:? Duisburg
Grecia - Super League
14:00 Platanias- -?:? PAS Giannina
16:15 Levadiakos- -?:? Panetolikos
16:15 AEK Athens- -?:? Xanthi
18:30 Olympiacos- -?:? Panionios
Israele - Ligat HaAl
18:00 Hapoel Ironi Kiryat Shmona- -?:? Hapoel Ashkelon
19:30 Hapoel Haifa- -?:? Maccabi Netanya
Italia - Serie B
15:00 Frosinone- -?:? Ascoli Picchio FC 1898
17:30 Brescia- -?:? Ternana
Messico - Liga MX Clausura
00:00FT Cruz Azul1:1Puebla
02:0013' Tigres0:0Atlas
02:069' Leon0:0Queretaro FC
03:30 Tijuana- -?:? Pumas
04:00 Necaxa- -?:? Monterrey
04:06 CD Guadalajara- -?:? Pachuca
19:00 Toluca- -?:? Santos
Polonia - Ekstraklasa
15:30 Lechia Gdansk- -?:? Piast Gliwice
18:00 Lech Poznan- -?:? Pogon Szczecin
Romania - Liga I
17:00 ACS Poli Timisoara- -?:? CSMS Iasi
19:45 Dinamo Bucuresti- -?:? FC FCSB
Scozia - Premiership
15:15 Hamilton Academical- -?:? Rangers
16:00 Celtic- -?:? St.Johnstone
Slovacchia - Super Liga
14:00 Zemplin Michalovce- -?:? Slovan Bratislava
14:00 Zilina- -?:? Ruzomberok
14:00 Tatran Presov- -?:? Zeleziarne Podbrezova
14:00 FK Senica- -?:? DAC 1904 Dunajska Streda
14:00 Nitra- -?:? Trencin
Spagna - Segunda Division
12:00 Sevilla Atletico- -?:? Almeria
16:00 Cordoba- -?:? Granada
18:00 Numancia- -?:? Cadiz
18:00 Leonesa- -?:? Rayo Vallecano
20:00 Lugo- -?:? Barcelona B
Svezia - Cup Grp. 1
17:00 Malmoe FF- -?:? Dalkurd FF
17:00 Brommapojkarna- -?:? Gefle
Svezia - Cup Grp. 3
15:00 Joenkoepings Soedra- -?:? IK Frej Taeby
Svezia - Cup Grp. 4
17:00 Haecken- -?:? IFK Vaernamo
Svezia - Cup Grp. 6
15:00 Tvaaaakers IF- -?:? Oerebro
Svezia - Cup Grp. 8
15:00 Vasalunds IF- -?:? Hammarby
Svizzera - Super League
16:00 Sion- -?:? Lausanne
16:00 Young Boys- -?:? Thun
16:00 FC Zuerich- -?:? Luzern
Turchia - Super Lig
11:30 Bursaspor- -?:? Yeni Malatyaspor
11:30 Karabukspor- -?:? Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
14:00 Trabzonspor- -?:? Istanbul Basaksehir
17:00 Kasimpasa- -?:? Galatasaray
Ucrania - Premier League
13:00 Zirka- -?:? Mariupol
13:00 Karpaty- -?:? Zorya
16:00 Dynamo Kyiv- -?:? Olimpik Donetsk
Belgio - First Division B 2nd Stage
16:00 Westerlo- -?:? Tubize
Internazionali - Club Friendlies
11:45 Ural- -?:? Ararat Moscow
12:00Cnc Dinamo Moscow- -?:? BATE Borisov
12:00 FC Ufa- -?:? Ventspils
15:00 Dinamo Moscow- -?:? Dinamo Minsk
15:00 FK Akhmat- -?:? Irtysh Pavlodar
16:00 Tromsoe- -?:? FC Rostov
16:00 Rubin Kazan- -?:? Vaalerenga
16:00 Amkar- -?:? Dinamo Batumi
16:30 Molde- -?:? FC Krasnodar
Egitto - Premier League
18:30 ENPPI- -?:? Ismaily SC
Inghilterra - League 1
16:00 Blackpool- -?:? Peterborough United
Finlandia - Cup Grp. E
17:00 IFK Mariehamn- -?:? FC Inter
Italia - Serie C Grp. A
14:30 Giana Erminio- -?:? Robur Siena
14:30 Pro Piacenza- -?:? Viterbese
14:30 Arzachena- -?:? Pisa
14:30 US Gavorrano- -?:? Piacenza
14:30 Pistoiese- -?:? Olbia
16:30 Lucchese- -?:? Cuneo
18:30 Carrarese- -?:? Prato
18:30 Alessandria- -?:? Monza
18:30 Pontedera- -?:? Arezzo
Italia - Serie C Grp. B
14:30 Gubbio- -?:? Pordenone Calcio
18:30Cnc Modena- -?:? Sudtirol
Italia - Serie C Grp. C
14:30 Trapani- -?:? Paganese
14:30 Matera- -?:? Siracusa Calcio
14:30 Akragas- -?:? Catanzaro
16:30 Rende- -?:? Racing Fondi
16:30 Sicula Leonzio- -?:? Lecce
16:30 Juve Stabia- -?:? Bisceglie
16:30 Virtus Francavilla- -?:? Casertana
16:30 Monopoli- -?:? Catania
Portogallo - Segunda Liga
12:15 Real SC- -?:? Benfica B
15:30 FC Porto B- -?:? Oliveirense
16:00 Varzim- -?:? Famalicao
16:00 Academico Viseu- -?:? Nacional
16:00 Cova da Piedade- -?:? Penafiel
16:00 Uniao da Madeira- -?:? Santa Clara
16:00 Sporting Covilha- -?:? Leixoes
Scozia - Challenge Cup
18:15 Inverness CT- -?:? Crusaders
Serbia - Super Liga
13:00 Radnicki Nis- -?:? Backa Backa Palanka
14:00 Mladost Lucani- -?:? Partizan Beograd
Spagna - Segunda B Grp. I
12:00 Celta Vigo B- -?:? Cerceda
12:00 RC Deportivo Fabril- -?:? Ponferradina
12:00 Atletico Madrid B- -?:? Toledo
12:00 AD Union Adarve- -?:? Fuenlabrada
16:30 Navalcarnero- -?:? Rayo Majadahonda
17:00 Gimnastica Segoviana- -?:? San Sebastian de los Reyes
17:00 Pontevedra- -?:? Racing de Ferrol
17:00 Guijuelo- -?:? Real Madrid Castilla
17:00 CF Talavera de la Reina- -?:? Coruxo F.C.
Spagna - Segunda B Grp. II
12:00 Sporting Gijon B- -?:? Athletic Bilbao B
16:00 Tudelano- -?:? Osasuna B
17:00 Pena Sport- -?:? SD Leioa
17:00 Racing Santander- -?:? Izarra
17:00 Mirandes- -?:? CD Vitoria
17:00 Real Union- -?:? Burgos CF
17:00 Logrones- -?:? CD Lealtad
18:00 Real Sociedad B- -?:? Caudal Deportivo
Spagna - Segunda B Grp. III
12:00 Mallorca- -?:? Alcoyano
12:00 SD Formentera- -?:? UD Cornella
12:00 UE Olot- -?:? Atletico Baleares
12:00 Sabadell- -?:? Pena Dep. Santa Eulalia
12:00 Deportivo Aragon- -?:? Hercules
17:00 Elche- -?:? Atletico Saguntino
17:00 Lleida Esportiu- -?:? Ontinyent
17:00 Badalona- -?:? CF Peralada
Spagna - Segunda B Grp. IV
11:30 Granada B- -?:? Extremadura
12:00 CD El Ejido 2012- -?:? Linense
12:00 Melilla- -?:? Lorca Deportiva
12:00 UCAM Murcia- -?:? Betis Deportivo Balompie
12:00 Marbella FC- -?:? Futbol Club Jumilla
12:00 San Fernando CD- -?:? Las Palmas B
17:00 Villanovense- -?:? CD Badajoz
17:00 Merida- -?:? Real Murcia
17:30 Recreativo Huelva- -?:? Ecija
Turchia - 1. Lig
11:00 Umraniyespor- -?:? Eskisehirspor
13:30 Gazisehir Gaziantep FK- -?:? Istanbulspor
16:00 Adana Demirspor- -?:? Boluspor
Argentina - Primera B Nacional
21:00 Brown de Adrogue- -?:? Boca Unidos
21:00 Guillermo Brown- -?:? Quilmes
22:00 San Martin de Tucuman- -?:? Sportivo Estudiantes
23:00 Ferro Carril Oeste- -?:? Atletico Rafaela
Argentina - Federal A - Promotion - Zona B
21:00 Central Cordoba de Santiago- -?:? Union de Sunchales
22:30 CA Chaco For Ever- -?:? Crucero del Norte
23:15 Sportivo Belgrano- -?:? Sarmiento de Resistencia
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona B
21:00 Union Aconquija- -?:? Huracan Las Heras
21:30 Gutierrez SC- -?:? Deportivo Maipu
22:00 San Lorenzo de Alem- -?:? Union Villa Krause
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona C
22:00 CD Libertad- -?:? Defensores de Pronunciamiento
23:30 Atletico Parana- -?:? Douglas Haig
Argentina - Federal A - Relegation - 1st Stage Zona D
21:00 Sportivo Patria- -?:? Guarani Antonio Franco
21:00 Juventud Antoniana- -?:? Deportivo Mandiyu
21:30 Deportivo San Jorge Tucuman- -?:? Altos Hornos Zapla
Argentina - Primera B Metropolitana
21:00 Deportivo Espanol- -?:? Almirante Brown
Azerbaijan - Premier League
12:00 FC Kapaz- -?:? Keshla
14:30 Sabail- -?:? Qarabag FK
Bolivia - Primera Division - Apertura
20:00 Jorge Wilstermann- -?:? Oriente Petrolero
20:00 Royal Pari- -?:? Nacional Potosi
22:15 The Strongest- -?:? Bolivar
Bosnia-Herzegovina - Premier League
14:30 Radnik Bijeljina- -?:? Borac Banja Luka
17:30 Siroki Brijeg- -?:? FK Sarajevo
Brasile - Paulista
14:00 Mirassol- -?:? Ituano FC
21:00 Sao Paulo- -?:? Santos FC
23:30 Ponte Preta- -?:? Palmeiras
23:30 Sao Bento- -?:? Botafogo SP
Cile - Primera Division
00:3083' Universidad de Concepcion0:0Curico Unido
16:00 Deportes Iquique- -?:? Union La Calera
22:00 O'Higgins- -?:? Huachipato
Colombia - Primera A Apertura
00:00FT Independiente Medellin2:1Deportivo Cali
00:00FT Chico FC1:2Rionegro Aguilas
02:0014' Alianza Petrolera0:0Santa Fe
20:00 Envigado- -?:? Once Caldas
22:00 Bucaramanga- -?:? Leones
23:15 America de Cali- -?:? Patriotas
Costa Rica - Primera Division Clausura
03:00 Club Sport Herediano- -?:? Universidad de Costa Rica
20:30 C.S. Cartagines- -?:? Deportiva Carmelita
20:30 Municipal Perez Zeledon- -?:? Limon
22:00 Guadalupe FC- -?:? Santos de Guapiles
23:00 Deportivo Saprissa- -?:? AD Municipal Liberia
Cipro - 1. Division
14:00 Anorthosis- -?:? Ermis Aradippou
16:00 Doxa Katokopia- -?:? Pafos FC
Ecuador - Serie A - Apertura
18:00 Deportivo Cuenca- -?:? LDU de Quito
22:00 Aucas- -?:? Delfin
El Salvador - Primera Division - Clausura
01:3040' CD Chalatenango0:1Alianza FC
22:00 CD Aguila- -?:? Firpo
22:00 CD Audaz- -?:? CD Sonsonate
22:00 CD FAS- -?:? Isidro Metapan
23:00 Santa Tecla FC- -?:? CD Dragon
Macedonia - Prva Liga
14:00 FC Academy Pandev- -?:? FK Skopje
14:00 FK Vardar Skopje- -?:? Pobeda
14:00 Pelister- -?:? Rabotnicki
14:00 Shkupi- -?:? KF Shkendija
Germania - 3. Liga
14:00 Sportfreunde Lotte- -?:? Osnabrueck
14:00 RW Erfurt- -?:? Aalen
Germania - Regionalliga North
14:00Pst Oldenburg- -?:? SC Weiche Flensburg
14:00Pst TSV Havelse- -?:? FC Germania Egestorf-Langreder
14:00Pst FC Hansa Lueneburg- -?:? Eintracht Norderstedt
14:00Pst St.Pauli II- -?:? SSV Jeddeloh
Germania - Regionalliga Northeast
13:30 FSV Union Fuerstenwalde- -?:? BSG Chemie Leipzig
13:30Pst BFC Dynamo- -?:? FC Oberlausitz Neugersdorf
13:30 Berliner AK 07- -?:? VSG Altglienicke
13:30Pst Lokomotive Leipzig- -?:? FSV Wacker Nordhausen
13:30Pst ZFC Meuselwitz- -?:? Energie Cottbus
13:30Pst Germania Halberstadt- -?:? TSG Neustrelitz
14:00 Hertha Berlin II- -?:? FC Viktoria 1889 Berlin
Germania - Regionalliga Southwest
14:00 Freiburg II- -?:? VfB Stuttgart II
Germania - Regionalliga West
15:00 Wattenscheid- -?:? KFC Uerdingen
Grecia - Football League
14:00 AE Karaiskakis- -?:? Apollon Larissa
14:00 Ergotelis- -?:? Trikala
14:00Cnc Acharnaikos FC- -?:? Apollon Pontou
14:00 Veria FC- -?:? Panegialios
14:00 Doxa Dramas- -?:? Panserraikos FC
14:00 Aris Thessaloniki FC- -?:? Anagennisi Karditsas
Guatemala - Liga Nacional Clausura
02:0013' Coban Imperial0:0CSD Municipal
03:00 Deportivo Marquense- -?:? Guastatoya
18:00 Sanarate- -?:? Club Xelaju
18:00 CD Suchitepequez- -?:? Antigua Guatemala
Honduras - Liga Nacional - Clausura
01:0051' Lobos UPNFM0:2CD Olimpia
02:007' Real Espana0:0Juticalpa
02:006' CD Motagua1:0CD Vida
23:00 Platense FC- -?:? CD Real Sociedad
India - I-League
09:30 Neroca FC- -?:? Mohun Bagan
India - Indian Super League
13:00 Chennaiyin FC- -?:? Jamshedpur
15:30 ATK- -?:? Mumbai City FC
Lussemburgo - National Division
15:30 FC Victoria Rosport- -?:? US Hostert
16:00 RM Hamm Benfica- -?:? Racing FC Union Luxembourg
16:00 AS Jeunesse Esch- -?:? CS Fola Esch
16:00 US Mondorf les Bains- -?:? Una Strassen
16:00 F91 Dudelange- -?:? Union Titus Petange
16:00 FC Differdange 03- -?:? Union Esch FC
Marocco - Botola Pro
16:00 MAT Tetouan- -?:? Chabab Atlas Khenifra
16:00 FAR Rabat- -?:? Raja Casablanca
18:00 OCK Khouribga- -?:? KACM
20:00 Wydad Casablanca- -?:? Rapide Club Oued Zem
Nigeria - Professional Football League
16:00 Kano Pillars- -?:? Enyimba
16:00 El Kanemi Warriors- -?:? Go Round
16:00 Abia Warriors- -?:? Yobe Desert Stars
16:00 Rivers United FC- -?:? Niger Tornadoes
16:00 Nasarawa United- -?:? Kwara United
16:00 Katsina United- -?:? Ifeanyi Ubah United
16:00 Heartland Owerri- -?:? Wikki Tourist
Paraguay - Division Profesional - Apertura
23:00 Luqueno- -?:? Olimpia
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. A
22:00 Alianza Lima- -?:? Sporting Cristal
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. B
02:0012' Sport Boys0:0Union Comercio
19:30 Deportivo Municipal- -?:? Academia Cantolao
Sud Africa - Premier Soccer League
14:30Pst Bloemfontein Celtic- -?:? Polokwane City
Svizzera - Challenge League
16:00 Aarau- -?:? Chiasso
16:00 FC Vaduz- -?:? Wohlen
Tailandia - Thai League
12:00 Ubon UMT FC- -?:? Prachuap FC
12:00 Ratchaburi FC- -?:? Air Force Central FC
13:00 Sukhothai FC- -?:? Chiangrai United
13:00 Buriram United- -?:? Bangkok Glass
Tunisia - Ligue I
12:30 Stade Tunisien- -?:? Ben Guerdane
13:00 CA Bizertin- -?:? JS Kairouanaise
13:00 Zarzis- -?:? CS Sfaxien
14:00 Club Africain- -?:? Esperance
15:00 Etoile du Sahel- -?:? Etoile Metlaoui
Uruguay - Primera Division Apertura
21:00 River Plate- -?:? Atenas
21:00 Racing- -?:? Danubio
21:00 Defensor Sporting- -?:? Club Atletico Torque
23:30 Nacional- -?:? Fenix

Squadre che giocano oggi
- Rochdale-Tottenham Hotspur- Nice-Nantes Lille-Lyon Marseille-Bordeaux- Augsburg-VfB Stuttgart Borussia Moenchengladbach-Borussia Dortmund- Torino-Juventus Benevento-Crotone Bologna-Sassuolo SSC Napoli-SPAL 2013 Atalanta-Fiorentina AC Milan-Sampdoria- Roda JC Kerkrade-FC Utrecht Feyenoord-Heracles FC Twente-Sparta Rotterdam PEC Zwolle-Ajax- Moreirense-Chaves Vitoria de Setubal-Pacos de Ferreira FC Porto-Rio Ave Vitoria de Guimaraes-Braga- Real Sociedad-Levante Atletico Madrid-Athletic Bilbao Espanyol-Villarreal Real Betis-Real Madrid- Rosario Central-Olimpo San Martin San Juan-Talleres Arsenal Sarandi-Huracan River Plate-Godoy Cruz- Salzburg-SKN St. Poelten- Gent-KV Mechelen Sporting Charleroi-Standard Liege Royal Excel Mouscron-Waasland-Beveren- Lokomotiv Plovdiv-Pirin Blagoevgrad Ludogorets Razgrad-Slavia Sofia Levski Sofia-Botev Plovdiv- Dinamo Zagreb-Hajduk Split Slaven-Cibalia- Sigma Olomouc-Viktoria Plzen Sparta Prague-Slovan Liberec- FC Helsingoer-AC Horsens Randers FC-Hobro FC Midtjylland-FC Koebenhavn AaB-Broendby IF- Norwich City-Ipswich Town Leeds United-Bristol City- Eintracht Braunschweig-Union Berlin Dynamo Dresden-Jahn Regensburg Nuernberg-Duisburg- Platanias-PAS Giannina Levadiakos-Panetolikos AEK Athens-Xanthi Olympiacos-Panionios- Hapoel Ironi Kiryat Shmona-Hapoel Ashkelon Hapoel Haifa-Maccabi Netanya- Frosinone-Ascoli Picchio FC 1898 Brescia-Ternana- Cruz Azul-Puebla Tigres-Atlas Leon-Queretaro FC Tijuana-Pumas Necaxa-Monterrey CD Guadalajara-Pachuca Toluca-Santos- Lechia Gdansk-Piast Gliwice Lech Poznan-Pogon Szczecin- ACS Poli Timisoara-CSMS Iasi Dinamo Bucuresti-FC FCSB- Hamilton Academical-Rangers Celtic-St.Johnstone- Zemplin Michalovce-Slovan Bratislava Zilina-Ruzomberok Tatran Presov-Zeleziarne Podbrezova FK Senica-DAC 1904 Dunajska Streda Nitra-Trencin- Sevilla Atletico-Almeria Cordoba-Granada Numancia-Cadiz Leonesa-Rayo Vallecano Lugo-Barcelona B- Malmoe FF-Dalkurd FF Brommapojkarna-Gefle- Joenkoepings Soedra-IK Frej Taeby- Haecken-IFK Vaernamo- Tvaaaakers IF-Oerebro- Vasalunds IF-Hammarby- Sion-Lausanne Young Boys-Thun FC Zuerich-Luzern- Bursaspor-Yeni Malatyaspor Karabukspor-Akhisar Belediye Genclik Ve Spor Trabzonspor-Istanbul Basaksehir Kasimpasa-Galatasaray- Zirka-Mariupol Karpaty-Zorya Dynamo Kyiv-Olimpik Donetsk- Westerlo-Tubize- Ural-Ararat Moscow Dinamo Moscow-BATE Borisov FC Ufa-Ventspils Dinamo Moscow-Dinamo Minsk FK Akhmat-Irtysh Pavlodar Tromsoe-FC Rostov Rubin Kazan-Vaalerenga Amkar-Dinamo Batumi Molde-FC Krasnodar- ENPPI-Ismaily SC- Blackpool-Peterborough United- IFK Mariehamn-FC Inter- Giana Erminio-Robur Siena Pro Piacenza-Viterbese Arzachena-Pisa US Gavorrano-Piacenza Pistoiese-Olbia Lucchese-Cuneo Carrarese-Prato Alessandria-Monza Pontedera-Arezzo- Gubbio-Pordenone Calcio Modena-Sudtirol- Trapani-Paganese Matera-Siracusa Calcio Akragas-Catanzaro Rende-Racing Fondi Sicula Leonzio-Lecce Juve Stabia-Bisceglie Virtus Francavilla-Casertana Monopoli-Catania- Real SC-Benfica B FC Porto B-Oliveirense Varzim-Famalicao Academico Viseu-Nacional Cova da Piedade-Penafiel Uniao da Madeira-Santa Clara Sporting Covilha-Leixoes- Inverness CT-Crusaders- Radnicki Nis-Backa Backa Palanka Mladost Lucani-Partizan Beograd- Celta Vigo B-Cerceda RC Deportivo Fabril-Ponferradina Atletico Madrid B-Toledo AD Union Adarve-Fuenlabrada Navalcarnero-Rayo Majadahonda Gimnastica Segoviana-San Sebastian de los Reyes Pontevedra-Racing de Ferrol Guijuelo-Real Madrid Castilla CF Talavera de la Reina-Coruxo F.C.- Sporting Gijon B-Athletic Bilbao B Tudelano-Osasuna B Pena Sport-SD Leioa Racing Santander-Izarra Mirandes-CD Vitoria Real Union-Burgos CF Logrones-CD Lealtad Real Sociedad B-Caudal Deportivo- Mallorca-Alcoyano SD Formentera-UD Cornella UE Olot-Atletico Baleares Sabadell-Pena Dep. Santa Eulalia Deportivo Aragon-Hercules Elche-Atletico Saguntino Lleida Esportiu-Ontinyent Badalona-CF Peralada- Granada B-Extremadura CD El Ejido 2012-Linense Melilla-Lorca Deportiva UCAM Murcia-Betis Deportivo Balompie Marbella FC-Futbol Club Jumilla San Fernando CD-Las Palmas B Villanovense-CD Badajoz Merida-Real Murcia Recreativo Huelva-Ecija- Umraniyespor-Eskisehirspor Gazisehir Gaziantep FK-Istanbulspor Adana Demirspor-Boluspor- Brown de Adrogue-Boca Unidos Guillermo Brown-Quilmes San Martin de Tucuman-Sportivo Estudiantes Ferro Carril Oeste-Atletico Rafaela- Central Cordoba de Santiago-Union de Sunchales CA Chaco For Ever-Crucero del Norte Sportivo Belgrano-Sarmiento de Resistencia- Union Aconquija-Huracan Las Heras Gutierrez SC-Deportivo Maipu San Lorenzo de Alem-Union Villa Krause- CD Libertad-Defensores de Pronunciamiento Atletico Parana-Douglas Haig- Sportivo Patria-Guarani Antonio Franco Juventud Antoniana-Deportivo Mandiyu Deportivo San Jorge Tucuman-Altos Hornos Zapla- Deportivo Espanol-Almirante Brown- FC Kapaz-Keshla Sabail-Qarabag FK- Jorge Wilstermann-Oriente Petrolero Royal Pari-Nacional Potosi The Strongest-Bolivar- Radnik Bijeljina-Borac Banja Luka Siroki Brijeg-FK Sarajevo- Mirassol-Ituano FC Sao Paulo-Santos FC Ponte Preta-Palmeiras Sao Bento-Botafogo SP- Universidad de Concepcion-Curico Unido Deportes Iquique-Union La Calera O'Higgins-Huachipato- Independiente Medellin-Deportivo Cali Chico FC-Rionegro Aguilas Alianza Petrolera-Santa Fe Envigado-Once Caldas Bucaramanga-Leones America de Cali-Patriotas- Club Sport Herediano-Universidad de Costa Rica C.S. Cartagines-Deportiva Carmelita Municipal Perez Zeledon-Limon Guadalupe FC-Santos de Guapiles Deportivo Saprissa-AD Municipal Liberia- Anorthosis-Ermis Aradippou Doxa Katokopia-Pafos FC- Deportivo Cuenca-LDU de Quito Aucas-Delfin- CD Chalatenango-Alianza FC CD Aguila-Firpo CD Audaz-CD Sonsonate CD FAS-Isidro Metapan Santa Tecla FC-CD Dragon- FC Academy Pandev-FK Skopje FK Vardar Skopje-Pobeda Pelister-Rabotnicki Shkupi-KF Shkendija- Sportfreunde Lotte-Osnabrueck RW Erfurt-Aalen- Oldenburg-SC Weiche Flensburg TSV Havelse-FC Germania Egestorf-Langreder FC Hansa Lueneburg-Eintracht Norderstedt St.Pauli II-SSV Jeddeloh- FSV Union Fuerstenwalde-BSG Chemie Leipzig BFC Dynamo-FC Oberlausitz Neugersdorf Berliner AK 07-VSG Altglienicke Lokomotive Leipzig-FSV Wacker Nordhausen ZFC Meuselwitz-Energie Cottbus Germania Halberstadt-TSG Neustrelitz Hertha Berlin II-FC Viktoria 1889 Berlin- Freiburg II-VfB Stuttgart II- Wattenscheid-KFC Uerdingen- AE Karaiskakis-Apollon Larissa Ergotelis-Trikala Acharnaikos FC-Apollon Pontou Veria FC-Panegialios Doxa Dramas-Panserraikos FC Aris Thessaloniki FC-Anagennisi Karditsas- Coban Imperial-CSD Municipal Deportivo Marquense-Guastatoya Sanarate-Club Xelaju CD Suchitepequez-Antigua Guatemala- Lobos UPNFM-CD Olimpia Real Espana-Juticalpa CD Motagua-CD Vida Platense FC-CD Real Sociedad- Neroca FC-Mohun Bagan- Chennaiyin FC-Jamshedpur ATK-Mumbai City FC- FC Victoria Rosport-US Hostert RM Hamm Benfica-Racing FC Union Luxembourg AS Jeunesse Esch-CS Fola Esch US Mondorf les Bains-Una Strassen F91 Dudelange-Union Titus Petange FC Differdange 03-Union Esch FC- MAT Tetouan-Chabab Atlas Khenifra FAR Rabat-Raja Casablanca OCK Khouribga-KACM Wydad Casablanca-Rapide Club Oued Zem- Kano Pillars-Enyimba El Kanemi Warriors-Go Round Abia Warriors-Yobe Desert Stars Rivers United FC-Niger Tornadoes Nasarawa United-Kwara United Katsina United-Ifeanyi Ubah United Heartland Owerri-Wikki Tourist- Luqueno-Olimpia- Alianza Lima-Sporting Cristal- Sport Boys-Union Comercio Deportivo Municipal-Academia Cantolao- Bloemfontein Celtic-Polokwane City- Aarau-Chiasso FC Vaduz-Wohlen- Ubon UMT FC-Prachuap FC Ratchaburi FC-Air Force Central FC Sukhothai FC-Chiangrai United Buriram United-Bangkok Glass- Stade Tunisien-Ben Guerdane CA Bizertin-JS Kairouanaise Zarzis-CS Sfaxien Club Africain-Esperance Etoile du Sahel-Etoile Metlaoui- River Plate-Atenas Racing-Danubio Defensor Sporting-Club Atletico Torque Nacional-Fenix- Academia Puerto Cabello-Estudiantes Merida Deportivo La Guaira-Metropolitanos FC Atletico Venezuela-Estudiantes de Caracas